Olyan szerencsepénze, mint nekem senkinek nincs. Ha túlozni akarnék, azt is mondhatnám, hogy ennek köszönhetem az életemet. Persze ez így nem igaz, de mindjárt elmagyarázom. Édesanyámnak sok problémája volt az egészségével. Sehogy sem tudott teherbe esni, pedig nagyon szeretett volna gyereket. Egy idő után, ha a meglévő baj nem lett volna elég, ráadásul mély depresszióba esett, mert azt hitte, soha nem lehet gyereke. Azért imádkozott, hogy kapjon valami jelet, reménykedjen-e, vagy próbálja meg inkább elfogadni a helyzetét. Egy napon talált a földön egy pénzt. Elhatározta, hogy feldobja és ha írás lesz akkor nem adja fel a küzdelmet, ha pedig fej, akkor megpróbál lemondani a terhességről. Írás lett, és anyukám onnantól kezdve elszántan hitt benne, hogy mégis születhet gyereke. Hogy valójában volt-e köze a születésemnek a pénzhez és az általa adott reményhez, vagy „csak” a hosszú ideje tartó kezelések hozták meg az eredményüket, sosem tudtuk meg. De a történetet nagyon szeretjük, és a pénzérmét azóta is nagy becsben tartva őrizzük.
A születésem története az oka annak is, hogy régi pénzek gyűjtésével kezdtem el foglalkozni. Eleinte csak egyszerű hobbi volt, de az évek során komolyabbra fordult és elkezdett érdekelni a numizmatika. Én sem tudtam, hogy a pénz gyűjtéshez tartozik egy tudományág, amíg rá nem találtam a neten a „Numizmatika – a régi pénzek gyűjtése, tudománya és szenvedélye” című oldalra a regipenzfelvasarlas.hu honlapján. Így tudtam meg, hogy a régi érmék gyűjtése nem csak szórakozás lehet, hanem a régészetben is nagy szerepet játszhat. Ettől kezdve még jobban érdekelt a téma.
A „Numizmatika – a régi pénzek gyűjtése, tudománya és szenvedélye” című oldalon számos információ birtokába jutottam. Megtudtam, hogy a régi pénzek gyűjtése egyáltalán nem mai hobbi: már az ókorban csinálták az uralkodók. Akkoriban is drága mulatságnak számított, és nincs ez másként ma sem: ezért szokták a numizmatikát a „királyok hobbija” néven is emlegetni. Arról is lehet olvasni itt, hogy mikor készítették el az első pénzérmét, és mit használtak fizetőeszközként azokban az időkben amikor még nem létezett a mai értelemben vett pénz. A legelső olyan érme, amelynek egységes formája, mérete, mintája, és értéke volt, a római dénár. A numizmatika mint tudományág, viszont csak később jelent meg. Ha bővebben érdekel minket ez a téma, érdemes felkeresni a regipenzfelvasarlas.hu weboldalát. Sok fontos tudnivalót találhatunk meg itt.
Természetesen nem csak a pénzgyűjtésről írnak, hanem a régi pénzek eladásának és megvásárlásának folyamatáról is. A cégnél van lehetőség eladni és venni egyaránt. Ha vannak a birtokunkban örökölt, vagy régóta tárolt érmék, melyekkel nem tudunk mit kezdeni és csak a helyet foglalják, a legjobban akkor járunk ha megpróbáljuk értékesíteni őket. Ha pedig gyűjtők vagyunk, és szeretnénk beszerezni gyűjteményünk legújabb darabjait, szintén jó helyen járunk.
Arról is részletesen tájékoztatnak, hogy milyen szempontokat vesznek figyelembe az értékbecslés és a felvásárlás során. Ez azért nagyon hasznos, mert ilyen módon a leendő ügyfelek már tudják előre, hogy mire számíthatnak, mitől függ az érméik várható értéke. Az értékbecslés elvégzéséhez a Budapesten található átvételi irodába kell elmennünk. Fontos tudni, hogy -érthető módon- telefonon nem kérhető értékbecslés, ezt csak személyesen tudják megoldani.